HEDEF 2023 – Plastik Sektörü Yol Haritası


Evet! Hedef 2023 –  Artık Cumhuriyetin 100. yılında ulaşmak istediğimiz hedeflerin baskısını iyice üzerimizde hissetmeye başlıyoruz. Şunun şurasında sadece 11 yıl kaldı. Allah nasip ederse bu güzel döneme erişebilecek şanslı bir nesiliz. Fakat bir o kadar da bu sorumlulukta pay sahibiyiz. Bu amaç doğrultusunda gerekirse millet olarak durmadan çalışmalı, birey olarak da elimizden geleni yapmalıyız.
Son zamanlarda devlet nezlinde yapılan çalışmalar hızlanarak bu doğrultuda uzun yollar alındı. Demir yollarında yapılan çalışmalardan sonra en dikkat çeken örneklerinden biri de %100 yerli otomobil çalışması. Umarım bu noktada da hedefimize ulaşır, insanların umutsuz eleştrileri bir tarafa; çağın gereklerine ayak uydurabilecek, yenilikçi bir yerli araca sahip oluruz.
Sözü fazla uzatmadan Türk Plastik Sanayicileri Araştırma ve Geliştirme Vakfının, sektör olarak bu amaç doğrultusunda kendi üzerine düşeni yapma düşüncesiyle 2023 yılına kadar geçecek süreç için hazırlardığı ” Plastik Sektörü Yol Haritası” nı paylaşmak istiyorum. Gerçekten çok güzel ve anlamlı bir çalışma. Keşke tüm sektör kurumlarımızın kendileri, vakıfları veya toplulukları bu tür raporlar hazırlayıp bu yönde çalışmalar yapacak yatırımcılara,sektör öncülerine ve ilgilenenlere kılavızluk edecek raporlar hazırlasa.

Plastik ve Plastik İşleme Makineleri Sektörlerinin 2023 Vizyonu ve Uygulanması Gereken Yol Haritası  
Hazırlayan: PAGEV Vakfı

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.