BAUROT’tan Büyük Başarı…


Bir gün, arkadaşlarla laboratuvar çalışmasından sonra kantine doğru giderken, kapının birinin aralığından bir sürü kablo yığını içinde birşey gördük. Hemen oraya doğru yöneldik ve öğrenci usulü yavaşça kafamızı içeri sokup meraklı meraklı bakmaya başladık. Gördüğümüz şey her tarafından kablo geçen asılı vaziyette duran bir robottu. Çok heyecanlanmıştım okulumuzda kocaman bir robot yapılıyor da haberimiz yoktu. Bu arada biz fazla gürültü yapmış olacağız ki hoca bizi farketti ve sert bir bakış attı 🙂 Biz tam tüymek üzereyken o harika sözü söyledi hoca” Çocuklar buyrun gelin buradan bakın”  Harika! hemen sevinçle içeri girdik, hiç beklemiyordum açıkcası 🙂 Projedeki robotla tanışma hikayem böyle, şimdi habere dönelim..
Yrd. Doç. Davut Aktaş hocamız uzun zamandır bu proje üzerinde çalışıyormuş aslında, proje için TUBİTAK desteği de almış. Daha sonra yanlış hatırlamıyorsam üzerinde çalıştığı projeyi bırakıp bu robot üzerinde çalışmaya başlamış. Kendisi Makine Mühendisliği temelli bir hoca, çok çalışkan ve çok hırslı. Orada bize robotu ve çalışmalarını anlatırken bunu her halinden anlayabiliyordunuz. Tabi çok uzun soluklu ve pahalı bir proje, iş yoğunluğu da eklenince çalışmalar yavaş ilerleyebilir diye düşünmüştüm. Fakat geçenlerde bu haberi okuyunca çok heyecenladım, BAUROT kulübü bünyesi altında yarışmaya katılan robot “INFOMATRIX 2012 Robotics” yarışmasında “Robotics” ve “Hardware Control”  katagorilerinde finale kalmış. Üniversitemiz, projede görev alan tüm hocalar ve arkadaşlarım adına büyük bir başarı. Kendilerine nacizane tebriklerimi iletiyorum. Projede yer alan arkadaşlarım da çok çalışkan ve başarılı arkadaşlar. Umarım bu projede öğrendikleri bilgileri ve kazandıkları deneyimleri mezun olduktan sonra da üzerine koyarak mesleklerinde büyük başarılar elde ederler. Kendilerine tüm okul ve iş hayatında başarılar diliyorum. İnş. birincilikle dönerler yarışmadan…

Haberin detayları burada..

BALIKESİR Üniversitesi Robot Topluluğu (BAUROT) uluslararası “INFOMATRIX 2012 Robotics” yarışmasında “Robotics” ve “Hardware Control” kategorilerinde finale kaldı.

Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Davut Aktaş, Öğretim Görevlisi Aydın Kahraman ve Araş. Gör. Erman Köybaşı, öğrenciler Oğuz Yaz, Cihan Koç, Ahmet Kürşat Pala, Emrah Karan, Büşra Kula, Gonca Gizem Şahna ve Yasin Yargıcı, 3-7 Mayıs tarihlerinde Romanya’nın başkenti Bükreş’te yapılacak finalde, Balıkesir Üniversitesi’ni temsil edecek.

 
BAUROT Web Sitesi: http://baurot.balikesir.edu.tr/
Facebook Sayfası: http://www.facebook.com/groups/baurot/
Kaynak: http://hurriyetkampus.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.