MAKSDER ‘den Ödülle Dönüyoruz :)


Haziran ayında duyurusunu yaptığımız MAKSDER 3. Mobilya Aksesuar Ürünleri Tasarım Yarışması’nın sonuçları açıklandı. 9 farklı kategoride düzenlenen yarışmanın 4 kategorisinde ödüle layık tasarım bulunamadığı açıklanmış ve 5  kategorinin 3’ünde 2 firmanın tasarımı ödüle layık bulunmuş. Sonuçların detaylarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
MAKSDER 3. Mobilya Aksesar Ürünleri Tasarımı Yarışması Sonuçları;
(http://www.maksder.org/default.asp?page=detay&tur=48)
Seçici Kurul:
– Mehmet Asatekin, Yılmaz Zenger, Adnan Serbest, Ümit Altun, Savaş Öztaş ve MAKSDER yarışma komitesi adına Nesip Uzun

Toplamda 400’ün üzerinde başvuru yapılan yarışmada ben de 2 farklı kategoride katılmıştım. Aydınlatma ve Özgün ve Serbest Çalışmalar Kategorisinde hazırladığım tasarımlardan 2.’si yani Özgün ve Serbest Çalışmalar kategorisindeki tasarımım mansiyon ödülüne layık görüldü. Aydınlatma ise kategorisinde dereceye giremedim. Sanırım konsepti yanlış anladım..
Aydınlatma K.

Özgün ve serbest çalışmalar kategorisinde arkadaşımın tavsiyesiyle adını Çek-Raf koyduğum tasarımım ile kitaplık ve masalardaki ölü hacimlerden faydalanmayı amaçlamıştım. Kısaca tasarımın foksiyonunu anlatmam gerekirse çok basit bir mekanizma ile kitaplığımızda veya masamızda, içerisine kalem, not kağıtları, cdler vb. küçük ama çok yer kaplayan eşyalarımızı doldurabileceğimiz bir raf elde edebiliyoruz. Tasarımın resimlerini çeşitli sebeplerden dolayı bir süre yayınlayamayacağım.

(Aydınlatma Kategorisi Tasarımı)

16 Ekimde ödül töreni düzenlendi, diğer yarışmacı arkadaşlarla törende tanışma fırsatım oldu. Yarışmalara katılmanın bir diğer güzelliği de bu. Yeni insanlarla tanışıyorsunuz, işin uzmanı profesyonelle kişiler ile bire bir görüşebiliyorsunuz. Gerçekten çok önemli fırsatlar bunlar.
Organizasyonun hazırlanmasında emeği geçen herkese ve tüm MASKDER ailesine çok teşekkür ediyorum.
Bu tür organizasyonların sayısının her geçen gün artması ve organizasyonların gittikçe daha profesyonelleşmesinden kendi adıma çok mutluluk duyuyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.