Bu sefer olmadı.. Seneye inşallah :)


Proje PazarıTasarım Yarışması2. Otomotiv Tasarım Yarışması ve Proje Pazarı sonuçları açıklandı. Bu sene Bursa’da yapılan etkinliğe gitmeyi çok istiyordum ama işim sebebiyle gidemedim. Proje Pazarına farklı bir klima tasarımıyla katılan arkadaşım Uğur Kemiklioğlu’nun anlattığı kadarıyla güzel bir etkinlik olmuş ve güzel projeler varmış. Kendisine benim için de bir katalog almasını rica ettim, gönderdiğinde göreceğim projeleri.
Ben de arkadaşım Işılay Gamze Toluk ile Profesyonel Kategoride iki proje ile katıldık. Çok çalıştık, azmettik ama olmadı 🙂 Ben bu sene şunu anladım, daha görmedim ama uygulanabilir  projelere daha sıcak bakılıyor gibi geldi bana. Ayrıca bu yarışmanın giderek kızışacağına  ve müthiş projelerin, tasarımların bu yarışmalardan çıkacağına inanıyorum. Her iki yarışma için de 750’ye yakın başvuru alınmış, seneye  1000 katılım olabilir yani. Bu da demek oluyor ki daha özgün, daha özel, daha uygulanabilir projeler hazırlamamız gerekecek. Yarışmaya hazırlanmaya şimdiden başlamak lazım.

Hazırladığımız projeler şöyle;
– Otomatik Tekerlek Değiştirme Mekanizması
– Aerodinamik Silecek Tasarımı

Tasarımlar için patent ve faydalı model başvurularında bulunmayı düşünüyoruz, bu nedenle detaylı resimleri paylaşmamak lazım 🙂 Kazanaları tebrik ediyor, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından, T.C. Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğü ile düzenlenen bu etkinlik için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Sonuçlar : http://www.otomotivtasarimyarismasi.com/kazananlar/Kazananlar

– Aerodinamik Silecek Tasarımı

ST-1 ST-2

**Projenin ilk iki sayfası

_
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________


– Otomatik Tekerlek Değiştirme Mekanizması
MFSunum_2 MFSunum_4

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.